postheadericon SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIOLETTĄ PIASECKĄ

29 października 2018r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzepienniku Suchym dzieci z klas I - V wzięły udział w spotkaniu z autorką opowiadań i baśni dla dzieci – Wiolettą Piasecką. Pani Wioletta to pisarka z Elbląga,  autorka ponad 40 baśni i bajek dla dzieci,  biografii m. in. Hansa Christiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych.

spotkanie_piasecka_07
    Nasi uczniowie jak zaczarowani wsłuchiwali się w  opowiadania: o "Ignasiu”- historię chłopca (Ignacego Jana Paderewskiego), który marzył by zostać wielkim człowiekiem i chciał zrobić coś dobrego dla Polski oraz o„Faustynce”-  historię o polskiej dziewczynce mieszkającej na dalekiej Syberii w czasie, gdy naszego kraju nie było na mapie świata. 
      Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu – losowały „wróżby” dotyczące tego, kim będą w przyszłości. Pisarka sprawdziła również wiedzę dzieci na temat znajomości ligi światowej piłki nożnej z najnowszej swojej książki. Przeprowadziła zabawny konkurs poprawnej wymowy ”łamańców językowych”. Była też miła niespodzianka, teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez Panią Wiolettę w roli głównej z naszymi uczniami.
     Spotkanie z Panią  Wiolettą było nie tylko zabawą, ale przede wszystkim wspaniałą lekcją historii o wielkich ludziach i patriotach naszego kraju. Z pewnością pozostanie ono długo w naszej pamięci  i zachęci  do sięgnięcia po książki autorki.
    Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej panu Piotrowi Niemcowi za zaproszenie.

spotkanie_piasecka_01

spotkanie_piasecka_10

spotkanie_piasecka_15

 

Urszula Rojek