postheadericon ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

pasowanie_na_ucznia_2018_19

Każde dziecko rozpoczynające naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej czeka z wielką niecierpliwością na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. To bardzo ważne wydarzenie miało miejsce 11 października 2018 roku w naszej szkole.
Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywały się od pierwszych dni nauki szkolnej pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Sylwii Wszołek. Poznawali swoje prawa i obowiązki. Zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole. Uczyli się wierszyków, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób, aby zaprezentować swoje umiejętności podczas uroczystości. Ta ważna uroczystość zgromadziła najmłodszą społeczność szkolną oraz rodziców „bohaterów" tego dnia. Wszystkich powitała Dyrektor Szkoły – Pani Lucyna Wszołek. Po krótkim wstępie rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy pierwszej i drugiej.
Aktu Pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem dokonała pani Dyrektor Szkoły Lucyna Wszołek. Po uroczystości był czas na wspólne fotografie. Pierwszoklasistów obdarowano upominkami od wychowawczyni, rodziców i starszych kolegów z klasy II.
Po tym ważnym i niepowtarzalnym wydarzeniu uczniowie klasy pierwszej i drugiej udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszaków. Uśmiechom, radości i zachwytom nie było końca. Wszyscy bawili się znakomicie. Ten cudowny i jakże udany dzień na długo pozostanie w pamięci!
Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Sylwia Wszołek