postheadericon Programowanie w klasie VIII - C++

Klasa VIII zaczyna zaawansowaną nauke programowania w języku C++.

img_4555

img_4539

Na zajęciach z informatyki uczymy się, jak wykorzystywać jego podstawowe konstrukcje, a także jak tworzyć własne typy danych i dzielić program na klasy oraz funkcje. Uczymy się się programować pętle w C++, instrukcje warunkowe i wykorzystywać tablice do przechowywania danych.

Aktualnie programiści są jednymi z najbardziej poszukiwanych i najlepiej opłacanych osób na rynku pracy. Zajęcia te są początkiem przygody i pasji jaką dla wielu osób niewątpliwie jest programowanie.

Nawet jeśli w przyszłości nie zdecydujemy się zostać programistą, to umiejętności nabyte na tych zajęciach na pewno się przydają. Logiczne myślenie i zdolność do rozwiązywania problemów, to umiejętności przydatne niemal w każdym zawodzie. Jest do znakomity start do szkoły średniej.

Język C++ ma bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle, w systemach niskopoziomowych, rozmaitych systemach wbudowanych. Wraz z postępem technologicznym systemy wbudowane, składające się z komponentów sprzętowych i programowych, stają się coraz powszechniejsze. Programiści systemów wbudowanych (embedded system) używają C++ przy pracy nad układami sterującymi pracą silnika samochodowego i ABS. Na C++ stoi również sprzęt sterujący samolotami, rakietami, pociskami rakietowymi, czy też sprzęt gospodarstwa domowego (zmywarki, mikrofalówki). W C++ programuje się sprzęt medyczny np. monitory holterowskie oraz bankomaty.

Krzysztof Płaczek

img_4553

img_4562

img_4549

img_4545