postheadericon Aktualności

postheadericon Kłopoty Burka z podwórka – teatrzyk kukiełkowy

teatrzyk_kukiekowy_07

W dniu 20.12.2018 r. w ramach tygodniowej tematyki: „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”, przedszkolaki zaprezentowały uczniom z klas I-III teatrzyk kukiełkowy pt. „Kłopoty Burka z podwórka”. Dzieci w dużym skupieniu obserwowały i żywo reagowały na losy bohaterów. Teatrzyk zakończył się ogromnymi brawami i uśmiechem na twarzy wszystkich zaproszonych gości. Zbliża się zima, zarówno dorośli jak i dzieci powinni pamiętać o zwierzętach domowych, oraz o tych, które domu nie mają. Spotkanie to było okazją do radosnego śpiewu oraz wspólnych zabaw ruchowych.


                               
Ewa Sikorska – Martyka

 

postheadericon Konkurs plastyczny „ Moja ulubiona postać z bajki”

konkurs_postaci_04


W miesiącu listopadzie 2018 roku dzieci przedszkolne przystąpiły do konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki” organizowanego przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim. Dnia 23.11.2018 r. odbyło się rozdanie dyplomów i nagród. Przedszkolaki zajęły wysokie miejsca: I miejsce Mateusz Grębski lat 6, II miejsce Magdalena Firszt lat 6.Wyróżnienie otrzymał Marcin Grębski lat 4. Pozostałe dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursie.Ewa Sikorska - Martyka

 

 

 

postheadericon Konkurs plastyczny „Skąd mamy wodę w kranie?”

konkurs_dorzecze_bialej_01

Dnia 14.12.2018 r. przedszkolaków odwiedził przedstawiciel Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej”, który organizował konkurs plastyczny dla dzieci uczęszczających do przedszkoli pt. „SKĄD MAMY WODĘ W KRANIE?”. Dzieci przedszkolne za swoje prace plastyczne otrzymały dyplomy, nagrody i słodkie upominki.

 

Ewa Sikorska - Martyka

postheadericon „Bóg się rodzi….”

W czwartek 20 grudnia 2018r. w naszej szkole z bożenarodzeniowym przesłaniem dla starszych kolegów i koleżanek oraz rodziców wystąpili najmłodsi uczniowie klas I, II i III, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Mali aktorzy w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa.

    Po części artystycznej głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego a następnie  Pani dyrektor Lucyna Wszołek podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie jasełek, złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Na zakończenie spotkania  został odczytany fragment z Pisma świętego o narodzeniu Jezusa a następnie wszyscy obecni na sali podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia.


Urszula Rojek

 

postheadericon Kolejne zawody w tenisa stołowego

Dnia 08.11.2018 r. odbyły się kolejne zawody w tenisie stołowym drużynowym, klas VII, VIII i III Gimnazjum, w których startowali nasi uczniowie. Tym razem lepsze okazały się dziewczyny naszej szkoły, które zajęły III miejsce. Skład dziewcząt; Martyna Sołtysiak, Emilia Sołtysiak i Natalia Żyrkowska.

zawody tenis

Więcej artykułów…